Cat / Esp / Eng
Esteu aquí: Inici Mostra Sessions Openscreen OpenScreen

OpenScreen

 

TALENT LOCAL CURTS 1

Les produccions de curts animats s’han multiplicat en els darrers anys a Catalunya i a la resta de l’Estat, fent servir un gran ventall de tècniques i estils. Celebrem aquestes peces d’autor, algunes d’elles d’impecable factura, com Alley Cats, produïda per Blow Studio, i d’altres amb originals històries com Cartas a Superman o Sísifo.

Dissabte
24 de febrer
11 h

Diumenge
25 de febrer
13 h

  • Alleycats - Alejandro Jiménez i Bernardo González, Espanya, 8 min 30 s, 2017
  • Cartas a Superman - David Fidalgo Omil, Espanya, 16 min 17 s, 2016
  • Another Memory - Fran Bravo, Espanya, 5 min 55 s, 2015
  • Christmas Break - Ifeelms, Espanya, 2 min 14 s, 2017
  • Mars Love - Mario Serrano, Santiago Vélez, Víctor L. Pinel i Jorge San Martín, Espanya, 7 min, 2017
  • Sísifo - Cristina Guisado García (Artchi), Espanya, 6 min 4 s, 2017
  • El Mag - Marta Guerrero, Espanya, 12 min 15 s, 2017

TALENT LOCAL. CURTS 2

Vivim un moment d’or en la creativitat animada, també a casa nostra. Des del stop motion de El Invernadero als dibuixos de la nominada als Goya Colores, presentem films inscrits a Animac 2018 realitzats amb diferents tècniques i estils.

Dissabte
24 de febrer
13 h

Diumenge
25 de febrer
11 h

  • El Invernadero, Ramón Alós, Espanya, 8 min 10 s, 2017
  • A Fairy Film, Martina Rogers Manzano, Espanya, 2 min 7 s, 2017
  • Eusebio 80 - Jesús Martínez i Iván Molina, Espanya, 9 min 8 s, 2017
  • Ámome -  María Pulido i Alba Capilla, Espanya, 3 min 49 s, 2017
  • Mannequin - Javier Ramirez, Espanya, 2 min 15 s, 2017
  • A pas de zebra - Guillem Ruiz, Espanya, 5 min 25 s, 2017
  • A Long Day - Alicia Fernández Sánchez, Espanya, 11 min 47 s, 2017
  • Un sourire -  Aurora Gasull, Espanya, 7 min 21 s, 2016
  • Colores - Arly Jones i Sami Natsheh, Espanya, 20 min 4 s, 2017

TALENT LOCAL. CURTS D’ESTUDIANTS

Cada cop hi ha més i millor oferta d’escoles i màsters d’animació en centres públics i privats. Aquí presentem els resultats del treball d’alguns estudiants amb talent d’escoles a Catalunya i el País Valencià.

Dijous
22 de febrer
18 h

Divendres
23 de febrer
11 h i 18 h

Dissabte
24 de febrer
18.30 h

  • From the Same Thread - Antonia Piña, Lorène Friesenbichler, Phaedra Derizioti i Rucha Dhayarkar, Espanya, 3 min 7 s, 2017
  • Egu - P. de Arenaza, Espanya. 5 min 24 s, 2017
  • Algos - Abel Cano Montero, Espanya, 4 min 10 s, 2017
  • Ramen - Marc Serra, Espanya, 3 min 20 s, 2017
  • Orión - Esteban Henriquez Galeano, Espanya, 5 min 53 s, 2017
  • Paradójic@ - Daniel Muñoz Abellán, Espanya, 8 min 5 s, 2017
  • Jana - Lucia Sancho Calzada, Espanya, 2 min 16 s, 2017
  • Touched - Ludwig Camarillo i Cristina Guisado, Espanya, 2 min 40 s, 2015
  • Sota l'olor de la figuera, Espanya, 3 min 29 s, 2017
  • Dynamis - Eleanor Evans i Claudia Pace, Espanya,, Espanya, 2 min 44 s, 2017
  • Venus Flytrap - Carles Prenafeta, Espanya,, Espanya, 2 min 14 s, 2017
  • Los alquimistas y el corazón de oro -  Jesús Robles Sánchez, Espanya, 10 min 43 s, 2017

EXPERIMENTS ANIMATS

L’experimentació en animació ofereix resultats sorprenents de la mà d’autors i autores d’Europa, Àsia i Amèrica. La sessió inclou el resultat del taller organitzat a Hong Kong per un dels nous grans autors de la Música Visual, Max Hattler.

Dijous
22 de febrer
17 h

Dissabte
24 de febrer
17.30 h

  • Katagami - Michael Lyons, Japó, 3 min 10 s, 2016
  • Blue Movement - Haruka Mitani i Michael Lyons, Japó, 3 min 45 s, 2016
  • My Kids Live On Mars -  Sergio Pastore, Itàlia, 3 min 58 s, 2017
  • Re-organization - Osi Wald, Moran Somer i Ricardo Werdesheim, Israel, 11 min, 2017
  • Shameless -  Pere Ginard, Espanya, 3 min, 2017
  • Spank Shot - Gina Kamentsky, Estats Units, 1 min 10 s, 2016
  • Miller Fisher - Faiyaz Jafri, Hong Kong, 9 min 18 s, 2016
  • Fortgang - Otto Alder, Suïssa, 4 min 12 s, 2016
  • Five: “Moving Stormily” - Max Hattler, Hong Kong, 14 min 54 s, 2017

NON NARRATIVE

Narratives que ens desafien a entendre el cinema d’animació lluny de les convencions i que suposen un terreny fèrtil per a experiments sonors.

Divendres
23 de febrer
17 h

Diumenge
25 de febrer
17.30 h

  • Painted Hills - Kurtis Hough, Estats Units, 6 m, 2016
  • Vulkansziget - Anna Katalin Lovirty, Hongria, 9 min 13 s, 2017
  • Bloom - Rafael Vallaperde, Brasil, 1 min 21 s, 2017
  • Strange Fish - Steven Subotnick, Estats Units, 3 min 45 s, 2017
  • Persistence of Vision IV - Ismael Sanz-Pena, Noruega, 59 s, 2017
  • Microdistrict - Ivelina Ivanova, Bulgària, 4 min, 2017
  • Virginity and Beyond - Yu Hao Chang, Estats Units, 4 min 19 s, 2017
  • Power - Dana Sink, Estats Units, 2 min 22 s, 2017
  • Paving - Yoshinao Satoh, Japó, 5 min, 2017
  • An Echoing Memory of a Tongue - Arash Akhgari, Canadà, 1 min 50 s, 2017
  • Pesistence of Vision III - Ismael Sanz-Pena, Noruega, 1 min 45 s, 2017
  • Movimientos en el sótano - Cecilia Traslaviña, Colòmbia, 7 min 45 s, 2017

VIDEOCLIPS RECENTS

Selecció de videoclips inscrits a l’Animac d’enguany.

Divendres
23 de febrer
13 h

Dissabte
24 de febrer
12.30 h

Diumenge
25 de febrer
12.30 h

  • Happy - Alice Saey, França, 6 min 15 s, 2017
  • Lion on Tiger: “The Fast Food Version” - Diego Cumplido, Xile, 2 min 5 s, 2017
  • Harmonia Feat Makoto - Tarafu Otani, Japó, 3 min 50 s, 2017
  • All I Need is You - Aitor Oñederra, Espanya, 4 min 29 s, 2017
  • The Call - Simon Medard, Bèlgica, 3 min 46 s, 2017
  • Night Walk - Neely Goniodsky, Estats Units, 3 min 52 s, 2016
  • Ain't Over - Kelsey Boncato, Estats Units, 3 min 6 s, 2017
  • Count the Sheep Electric Sleeps - Yukie Nakauchi, Japó, 3 min 10 s, 2017

Facebook
Twitter
Instagram
YouTube
Vimeo
La Paeria - Ajuntament de Lleida

Subscriu-te a la NEWSLETTER ANIMAC!

Contacta

info@animac.cat
Tel/Fax: +34 973 700 325